Letní kino je sezonní, ale intenzivní láska. LED obrazovka 5x2 metry zajišťuje skvělou viditelnost i během dne a pětikanálový zvuk vás vtáhne do děje dřív, než skončí úvodní titulky.

Od května do září funguje Biograf 105 pod širým nebem ve dvoře, ale projekcí se nevzdáváme ani po sezoně. Od října do března přesouváme promítání do našich sálů v podkroví. Dlouhé letní noci a hvězdnou oblohu nad hlavou během zimy vystřídá staletý krov půdní galerie a útulná atmosféra našeho klubového kina.

Dramaturgie Biografu 105 jde záměrně trochu proti proudu. Nesnažíme se konkurovat multikinům, nasazujeme filmové novinky i kultovní klasiku – vybíráme snímky, které svým tématem a zpracováním vybočují z mainstreamu.

Kompletní program

Foto

Řekli o nás

Stopětka je srdcovka, která nabízí úžasné prostory, zajímavou skladbu všech alternativních disciplín, které městu hodně dlouho chyběly, a hlavně se skládá ze skvělého týmu moc milých a šikovných lidí, přičemž je pro mě velká radost mít tu možnost přispět svou troškou do mlýna. Mým osobním cílem je nabídnout místním divákům zajímavý zážitek trošku jiného ražení, než tomu byli doposud zvyklí. Občas překvapit, občas zariskovat, ale hlavně ukázat něco trochu jiného, svěžího a vždy v určitém směru kvalitního.

Michal Brezovský filmová dramaturgie

Jít na promítání do Biografu 105 není jako jít prostě do kina. U vstupu vás mile přivítají, před promítáním představí film, popřejí hezký zážitek a starají se o vaše pohodlí. Jít do Stopětky je jako jít na film k přátelům.

Michal Morawetz filmový nadšenec