Otevírací doba

 1. Pátek 15:00–18:00

 2. Sobota 10:00–17:00

 3. Neděle 10:00–16:00

Vstupenky

 1. Základní 90 Kč

 2. Snížené 60 Kč

  • Na snížené vstupné mají nárok děti a mládež do 18 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let a držitelé ZTP průkazu. Děti do 6 let zdarma.

  • Nákup vstupenek na výstavu probíhá online zde nebo na místě (v hotovosti i kartou).

  • V galerii lze zakoupit upomínkové předměty s tvorbou Míly Fürstové: kniha Máj a digitální tisky.

  • Další praktické informace naleznete zde.

O galerii

Místo bílých rovných stěn podkroví se staletým trámovím, místo velkých sálů členitost a rytmus, který do domu vepsaly dějiny. Naše galerijní prostory nejsou typické, jsou výzvou. Jsou ideální pro site specific projekty, stejně jako pro umělce, kteří se chtějí na svou tvorbu podívat z jiné perspektivy a zasadit ji do neobvyklého kontextu.

Stopětka směřuje k tomu stát se centrem vizuální tvorby a cíleně propojovat více uměleckých oblastí. Galerii 105 se tím otevírá možnost vedle tradičnějších výstav nabídnout i multimediální projekty a instalace s přesahem do různých uměleckých disciplín. Naší dlouhodobou vizí je hledat a vytvářet rozmanitá koncepční řešení, přinášet do regionu současné umění a představovat takové výstavní projekty, které galerii propojí se světem.

V souladu s touto vizí i směřováním Stopětky vznikly VIDINY. Festival vizuální tvorby, který na konci léta, kdy město opouštějí turisté a vracejí se do něj místní, nechává během 105 hodin plných výtvarného umění, hudby, performance a zajímavých setkání, znovu nadechnout.

Spolupracujeme se studenty a absolventy uměleckých škol, zavedenými současnými autory i profesionály z oboru. A rádi objevujeme potenciál a talent těch, kteří žijí a tvoří v regionu.

Archiv výstav

Aktuálně

Foto

Řekli o nás

Při přípravě výstavy Opevněná hladina se mezi umělkyněmi podařilo vytvořit empatické tvůrčí prostředí, pro které tým Galerie 105 poskytl jedinečné podmínky. Společně jsme se snažili maximálně využít krásu inspirativního místa i neobvykle široké možnosti multimediální prezentace galerie.

Šárka Koudelová umělkyně a kurátorka

Třeboň 105 má skvělou atmosféru i zázemí a jsem ráda, že tu můžu se svou bandou prezentovat výstavu SOPKA LES PRALES. Prostor je krásně rozmanitý, je tu skvělý personál i technické vybavení.

Eliška Podzimková animátorka a ilustrátorka