Událost již proběhla

Kalle, support Jan Váňa

10. 7. 2024, 20:00

Anotace

KALLE

„There ́s a story written under my skin“, šeptá sametově ostrým hlasem v poslední písni nové desky Kalle Under the Black Moss Veronika Zemanová, kterou jako obvykle na kytaru doprovází s minimalisticky přesnou uhrančivostí David Zeman. V pořadí třetí řadová deska této autorské (a dnes už i manželské) dvojice je zřejmě svou náladou tou nejtemnější. Přesto ale v celé jejich diskografii svítí nejjasněji, jelikož právě ve tmě vidíme světlo nejintenzivněji, což Kalle ve svých čím dál tím více hypnotičtějších písních provádí se suverénní jistotou. Znovu se skrze jejich ambientně čarovný sound dostáváme do mysteriózního světa červených jezer, tajemných lesních procházek, a až nečekaně dystopických výjevů z kterých možná prýští úzkost současné doby. Nad tím vším se vznáší chladná soustředěnost paradoxně nepostrádající silnou atmosférickou vášeň. Pokud je totiž David voda, tak Veronika je oheň. Symbióza těchto živlů je pak v tomto hudebním prolnutí v našem kontextu něčím zcela unikátním.

JAN VÁŇA

Písničkář a textař původem z jihočeského Tábora, vypravěč příběhů a pocitů za doprovodu kytarových smyček. Obvykle vystupuje s elektrickou kytarou a baskytarou, přičemž oba nástroje loopoje přes počítač, v poslední době ale občas dává přednost samotné akustické kytaře. Vydal dvě doma nahraná EP, několik singlů, v roce 2021 vystupoval v rámci série Wombat Sessions a v květnu vydal první studiový dvojsingl jménem tajem, napsaný ve spolupráci s Prokopem Korbem (aka badfocusem). V současné době žije v Praze, kde studuje Tvorbu textu a scénáře na Konzervatoři Jaroslava Ježka. To se odráží i na jeho hudbě, kde texty hrají velmi důležitou roli.

Více informací

Žánr Melancholie z tábora
Podpořeno MKČR, SFK ČR, OSA a Jihočeským krajem
Lokace Open air scéna, Masarykovo nám. 105, Třeboň
Mokrá varianta Pár kapek zachytí naše průhledné deštníky, které dostanete u vchodu. Případně je možnost se schovat pod výklenky a na pavlač. Koncerty rušíme ve výjimečných případech.
Praktické informace