Událost již proběhla

Slam poetry

1. 7. 2024, 20:00

Anotace

Špetka dramatu, špetka pantomimy, ale především mluvené slovo. Soutěž, kterou mají v rukách diváci! Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout - stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovitosti soutěžícího nemilosrdně vypískat.

Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika! Slam!!!

Vystoupí:

Šimon Felenda – mistr ČR v duoslamu pro rok 2019, mistr srdcí desítek slamových fanynek jednou provždy. Novinář a autor kompilace nejlepších slamů v české historii: „20 Let české slam poetry”.

POTOPA BAŠA: Sakrálne šialenstvo tém ďaleko za hranou čohokoľvek, čo ste kedy počuli! Nositelka titulu mistryně Slovenska za rok 2022.

Tukan: Vystudoval filozofii, pracuje jako lektor a interkulturní pracovník v Organizaci pro pomoc urpchlíkům v Praze, původem z Bukovan u Sokolova. Slamuje od r. 2017, stal se vicemistrem ČR 2017 a trojnásobným mistrem ČR v duoslamu. Slam vnímá hlavně jako prostředek k veřejné angažovanosti. Vystupoval na demonstraci Milionu chvilek na Letné v r. 2019, za svobodné Bělorusko v r. 2020 nebo na podporu Palestiny v r. 2021. Rád čte, píše básně a maluje obrázky. Baví ho dívat se do ohně.

VAŠEK Z AŠE: Vašek Ponikelský je dvojnásobný vicemistr republiky ve slam poetry, student DAMU, bronzový medailista z mistrovství Evropy v Římě a první český slamer, který reprezentoval tuzemsko na mistrovství světa v Riu de Janeiru.

Více informací

Vystoupí: Šimon Felenda, Potopa Baša, Tukan, Vašek z Aše
Žánr slam poetry
Trvání 60–80 min
Věk Bez omezení
Jazykové znění V češtině
Lokace Divadlo 105, Masarykovo nám. 105, Třeboň
Mokrá varianta Pro případ nepřízně počasí máme připravené deky a průhledné deštníky. Případně je možné schovat se do výklenků a na pavlač.
Praktické informace